Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Ptaki kiedyś a dziś.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 marzec 2007 - 23:15

Zapewne każdy z Was wie i zna ptaki które występowały w przeszłości, te widywane na filmach i w książkach. Te które obecnie występuję, też większości są znane. Na świecie występuje masa gatunków ptaków rózniących się między sobą kilkoma cechami takimi jak wielkośc i masa ciała, kształt i długośc ogona, ułożenie nóg, skrzydeł, wielkośc i kształt dzioba, rozłożenie oczu oraz struktury nośnej skrzydeł.

Zapraszam do udziału w temacie.
  • 0

#2 OFFLINE   Litvin1975

Litvin1975

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 194 postów
  • LokalizacjaŁupawa

Napisano 12 czerwiec 2007 - 18:50

Zapewne nikt by w obecnych czasach nie chciał by nad jego głową latały drapieżne ptaszory z czasów dinozaurów. Ciekawe kto by się odważył wtedy na ich hodowlę, a może sam został by przekąską :bleble
  • 0

#3 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów
  • LokalizacjaKoło / Lublin

Napisano 12 czerwiec 2007 - 20:28

mnie sie bardzo podobały dropy czy jakos tak, jeszcze w XIX wieku i na początku XX wieku wystepowały na terenach polski jednak zostały chyba doszczętnie wytepione na świecie z powodu iz były dużych rozmiarów a co zza tym idzie miały duzo mięsa. i własnie te czynniki przyczyniły sie do tego że zostały wymazane z polskich krajobrazów. próbowano odtworzyc tę rase z jaj które jeszcze w XX wieku znaleziono w gniazadach jednak ptaki te nie dożyły wieku dorosłego. krótko mówiąc przez głupote ludzi piekny gatunek wyginął a próby podtrzymania gatunku zostały podjęte zbyt pózno. szkoda bo to byly ladne ptaki
  • 0

#4 OFFLINE   marekm

marekm

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaNasielsk

Napisano 12 czerwiec 2007 - 20:42

Mieszkam na wsi, więc często chodzę z żoną na spacer w pole. Kiedyś - bedąc jeszcze dzieckiem - widywałem całe stadka kuropatw, a co kilkanascie metrów uciekał spod nóg bażant. Niestety kuropatw już od wielu lat nie widuje, a bażanta bardzo rzadko. Może warto pomyśleć przez chwilę dlaczego tych ptaków jest tak mało. Czy rzeczywiście potrzebna jest nam dziś fermowa hodowla bażanta łownego i ponowna jego introdukcja? Tylko swiadome działania ludzi mogą sprawić, że te ptaki znów wrócą na pola. Pomyślmy już o gtym zanim przyjdzie nam odtwarzac te ptaki z jakiś znalezionych po wielu latach jajkach.............
  • 0

#5 OFFLINE   Adam73

Adam73

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 503 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:13

przemek89, Drop nie jest gatunkiem wymarłym(mylisz pojecie rasa i gatunek). W Polsce już nie występuje ale jego wyginięcie związane jest ze zmianami w kraiobrazie a nie z polowaniami. drop jest bardzo nerwowy i źle reaguje na wszelkie zmiany i zakłucanie spokoju.
  • 0

#6 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 czerwiec 2007 - 21:48

Niektóre gatunki okresla sie mianem antropofobicznych, czyli przejawiających lek wobec ludzi. Lęk ten może mieć zarówno podłoże naturalne wynikające z behawioru danego gatunku lub nabyte, poprzez nieprzyjemne doświedczenia na linii człowiek-zwierze, np. polowania. Lęk ten jest przekazywany kolejnym pokoleniom, jako rekacja naturalna, bądz wyuczona.
Drop do nich nalezy i dlatego w skutek zwiekszonej działalności człowieka i braku dogodnych siedlisk wyginał w Polsce.
Wiekszości gatunków antropofobicznych grozi regres.
Jesli nie będą potrafiły przystosowac sie do nowych warunków, tak jak choc by żurawie to nie wróży to nic dobrego.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#7 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 12 czerwiec 2007 - 23:36

Adam73, mylisz sie to jest gatunek ptaka, duzo programów przyodniczych oglądam a jeden byl poswiecony własnie mu. no i jeszcze zobaxz na wikipedii lub ptaki fauny polskiej i tam jest podgatunek dropowate czy jakos tak i 3 gatunki wymienione w tym drop

[ Dodano: 2007-06-13, 00:39 ]
Domena eukarioty
Królestwo zwierzęta
Typ strunowce
Podtyp kręgowce
Gromada ptaki
Podgromada Neornithes
Nadrząd neognatyczne
Rząd żurawiowe
Rodzina dropiowate
Gatunek drop
Podgatunek O. tarda tarda
O. tarda dybowskii
Nazwa systematyczna
  • 0
Dołączona grafika

#8 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 13 czerwiec 2007 - 07:34

,,próbowano odtworzyc tę rase z jaj które jeszcze w XX wieku znaleziono w gniazadach" - :mrgreen:
  • 0

#9 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 13 czerwiec 2007 - 07:56

N aWęgrzech przecierz te ptaki chyba jeszcze występują, więc można było by się potrudzić, tylko czy by przetrwały w naszym już tak zmienionym dla nich środowisku ?
  • 0

#10 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 11:49

spróbować zawsze można bo to naprawde piekne ptaki, widziałem ich zachowania na starych tasmach filmowych i byly pokazane równiez ostatnie jaja i osobniki. chciałbym jeszcze kiedys zobaczyć te ptaki na żywo.
  • 0
Dołączona grafika

#11 OFFLINE   Adam73

Adam73

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 503 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 14 czerwiec 2007 - 11:17

przemek89, Przeczytaj dokładnie mój post - to nie ja się pomyliłem ale Ty-przemek89. Ja zdecydowanie uznaję dropia za gatunek a nie RASĘ! napisałem:"nie jest gatunkiem wymarłym" - doczytaj zdanie do końca.
  • 0

#12 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 czerwiec 2007 - 11:47

Widziałem dropy w Mongolii niestety z pewnej odległości i szybko sie oddaliły.
  • 0

#13 OFFLINE   Adam73

Adam73

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 503 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 14 czerwiec 2007 - 11:49

ajrak, Byłeś w Mongolii? - szczerze zazdroszczę.
  • 0

#14 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 czerwiec 2007 - 12:01

Adam73, tak na ostatnich wakacjach, dwa tygodnie w Rosji (Bajkał, Sajany czyli południe Syberii) i miesiąc w Mongolii i tydzień pociągiem tam i tydzień z powrotem :tak
  • 0

#15 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 14 czerwiec 2007 - 16:46

ajrak, no to zmarnowałeś swoje 2 tygodnie życia w pociągu :bleble No ale zapewne miałeś zarypiaste wakacje i sporo ptaków widziałeś. Pochwaliłeś się kilkoma fotkami z tych wakacji, a czy miał byś ich więcej ?
Opisz może gdzieś dokładniej to co widziałeś na tych wakacjach jeśli mozna prosić.
  • 0

#16 OFFLINE   Adam73

Adam73

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 503 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 15 czerwiec 2007 - 21:07

Wanted, Ja bym chciał tak "marnować życie".
  • 0

#17 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 wrzesień 2007 - 15:54

Oglądałem film,o sprowadzonych do polski dropach z zagranicy,były w hodowli wolierowej i miały wyjść na wolność ale jakiś wandal wybił je wszystkie,a bandyty to dziś nie odnaleziono.Ten koleś to chyba jakiś wariat.Jak można zabić tak piękne ptaki.Że już nie wspomne,iż były to ostatnie egzemplarze tej rasy w Polsce.Wielka szkoda,że nie znaleziono tego faceta,ale jeszcze większa,że tych ptaków nikt nigdy więcej nie sprowadził znowu do Polski.
  • 0

#18 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:45

ostatnio na biologi dowiedziałem sie ze drop mogł umrzec nawet ze strachu!! jak go ktos wypłoszył albo usłyszał jakies dzwieki maszyn rolcziczych to mogł dostac zawału serca i to tez bylo przyczyną wyginiecia tego ptaka na terenach polski.
  • 0