Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

JAJA W STYCZNIU

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 01 styczeń 2006 - 16:58

Moje gołębie pawiki zniosły dziś 1 jajko. Jest styczeń, a one mieszkają w wolierze owiniętej folią dla zabezpieczenia przed zimnymi wiatrami. Gniazdo założyły w budce lęgowej przeznaczonej dla kaczek mandarynek. Nie wiem czy pozwolić im na wysiadywanie jajek, czy usunąć to gniazdo. Czy nie zaszkodzi to ich zdrowiu? Proszę o radę.
Pozdrawiam.
  • 0

#2 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 styczeń 2006 - 17:31

Wprawdzie sam nie hoduje gołębi, ale poradziłem się specjalisty z 40 letnim stażęm. Najlepiej zrobisz, gdy usuniesz gniazdo i wszystkie inne możliwości do założenia gniazda. Styczeń to za wcześnie, zwłaszcza w takich warunkach. Poczatek sezonu legowego to zazwyczaj u hodowców połowa marca. Aby powstrzymać gołąbki przed gniazdowaniem powinnaś podawać in specjalna karmę , która nosi nazwę karmy spoczynkowej.
  • 0

#3 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 styczeń 2006 - 20:53

Dzięki za poradę, dostosuję się do tych zaleceń.
  • 0

#4 OFFLINE   tragopan

tragopan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 732 postów
  • Telefon:504008332
  • LokalizacjaAleksandria
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:50

Agnieszka Co., :shock: ja raczej juz gołębi nie hoduje ale zdazały mi się takie sytuacje, nawet potrafiły odchować młode. Najlepiej zrób tak jak napisał Lobo, a jak by znisły jeszcze jajka to nie zbieraj bo wtęczas gołąb przeobrazi się w nioskę. A najlepiej podłuż sztuczne jajo i niech siedzą około trzech tygodni, jak same nie zejdą to zabierz jajka. Jaja zniesione po 20 lutym, jest duża szansa że je odchowają a najlepiej jak byś zostawiła jedno jajo. Raczej gołąbki w taki sposób nie powinny ucierpieć na zdrowiu ;)
  • 0

banner4.gif

#5 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 styczeń 2006 - 18:00

Dzięki, to jest dobry pomysł z tymi sztucznymi jajkami, bo gołębie będą miały zajęcie. Raczej trudno mi stosować mieszankę spoczynkową dla gołębi bo one i tak podjadają kurom i kaczkom.

[ Dodano: 2006-01-04, 22:36 ]
Jajka podmieniłam na plastelinowe. Daję Ci punkt, pozdrawiam
  • 0