Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kruki do odstrzału.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   falco66

falco66

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 45 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 styczeń 2014 - 17:11

Kolego tancerz 2005 - myślę że powinieneś się najpierw zapoznać z prawem łowieckim, z oceną trofeów łowieckich której muszą zostać poddane wszystkie odstrzelone w danym sezonie osobniki, a na podstawie których można ocenić wiek/ zdrowotność/przydatność/ hodowlaną odstrzelonej sztuki, co się wiąże z konsekwencjami dla myśliwego (tak w skrócie - resztę znajdziesz w prawie łowieckim). Co się tyczy polowań na wilki z fladrami - prawo łowieckie - nasze- o ile wiem to zakazuje go.

Znam wielu myśliwych i to co powiedziałeś, dla większości z nich, byłoby powodem poważnej obrazy, a że to ludzie honoru, myślę że gdybyś miał odwagę powtórzyć to co napisałeś w ich obecności skończyłoby się to dla Ciebie albo sprawą w sądzie albo, w najlepszym wypadku ciosem w twarz. Jak wszędzie, tak i w ich szeregach znajdziemy nieetycznych. Jednak, jak taki się już ujawni, zostaje wykluczany z ich grona.

Jeszcze jedno - nigdy nie pozwoliłbym sobie na porównanie myśliwego do kłusownika. Jakoś nie potrafię obrażać ludzi, którzy niezwykle wiele robią dobrego dla populacji dzikiej zwierzyny. By się wypowiadać na temat kogoś, najpierw należy go poznać.

• 0

#122 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 19 styczeń 2014 - 19:43

Rozumiem że zdjęcia z upolowaną zwierzyną robią by udokumentować jak słaby to był osobnik, a uśmiechy na ich twarzach spowodowane są ubolewaniem nad tym że musieli pozbawić ich życia... Miałem nieprzyjemność uczestniczyć w kilku sprawach postrzelenia psów poza obszarami leśnymi - to też przypadkiem kule zniósł wiatr... Dzieci na polowaniach (z tego co wiem koła tego zakazują) to też nie rzadkość czym się szczyci moja znajoma z pracy mająca męża myśliwego... No i ten nieszczesny Hubertus podczas którego zabija się dziesiątki zwierząt - w zeszłym roku na Hubertusie w Toruniu zabito kilkadziesiąt jeleni i saren i dumnie położono je jedno obok drugiej po czym zaczęto robić zdjęcia... Wszystkie te osobniki były słabe? Wszystkie je potem oceniano? No jeśli tyle jeleni w jednym obszarze było tyle słabych osobników to myślistwo nie zdaje egzaminu. Podczas Hubertusa zabija się dziesiątki zwierząt i nikt nie ocenia przed strzałem czy dane zwierze jest słabe. Chcesz się oszukiwać to się oszukuj ale nie wciskaj kitu innym.

DSC00279.jpg

Faktycznie te zwierzęta już z daleka wyglądają na bardzo słabe i obciążone genetycznie... Jestem przekonany że myśliwy strzelający z odległości kilkudziesięciu metrów bez problemu był w stanie ocenić ich stan na tak słaby że podlegający pod ostrzał... Tyle słabych osobników...

• 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#123 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:02

"Jakoś nie potrafię obrażać ludzi, którzy niezwykle wiele robią dobrego dla populacji dzikiej zwierzyny." - nie każdy myśliwy dba o zwierzyne - mąż wspomnianej wcześniej znajomej z pracy jeździ na polowania - nie dokarmia zwierząt, nie chodzi po lesie obserwując je. Ogranicza się do pojechania na polowanie i wrzucenie krwistych fotek jeśli tylko uda mu się coś "zdobyć". Ostatnio była to fotka na której to siedział szcęśliwy i uchachany na martwym dziku. Chwała mu za to jak wiele robi dobrego dla populacji dzikiej zwierzyny.. Przykre to niezmiernie...
Nie chce dalej dyskutować - wierz jeśli chcesz że Koła Łowieckie są takie nieskalane, czyste, że kieruje nimi piękna ideologia a wszyscy ich członkowie mają dobre serduszka, brzydzą się zabijania i robią to tylko z konieczności jakże odpowiedzialnego dbania o dziką przyrodę - wszak tylko na ich barkach spoczywa tak odpowiedzialne zadanie jak dbanie o populacje... Wierz w to jeśli chcesz...
Na szczęście przeciwników myślistwa jest coraz więcej i o ile zawód ten czy raczej hobby nigdy nie zniknie to jednak z biegiem czasu myślę i mam nadzieję że nałożone zostaną takie restrykcje że zacznie spełniać swoją rolę o ile kiedykolwiek taką posiadało... Jak na razie jest to tępy sport, mogący podnieść poziom testosteronu a tłumaczony dbaniem o środowisko...
Pozdrawiam.

Użytkownik tancerz2005 edytował ten post 19 styczeń 2014 - 20:03

• 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#124 OFFLINE   falco66

falco66

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 45 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 styczeń 2014 - 00:19

Czytam to co piszesz, i zadaję sobie pytanie - czy Ty, Kolego masz jakąkolwiek wiedzę o tym co piszesz?.... Jeszcze raz, proszę - zapoznaj się z prawem łowieckim, z zasadami którymi kierują się w większości ( bo wszędzie znajdą się czarne owce - również wśród nas hodowców ) członkowie PZŁ, zapoznaj się z tym co robią, a potem wygłaszaj swe idiotyzmy... wybacz - bo inaczej tego nazwać nie mogłem. Wiesz co to jest np pojemność łowiska? - to naukowo udowodniona powierzchnia areału przypadająca na ilość sztuk danego gatunku zwierzyny gwarantująca jej prawidłowy rozwój i byt. Głębiej idąc, w odniesieniu dla różnych gatunków. Jeśli będziesz na tyle ambitnym, to zapoznasz się z tym o czym tu piszę, w co nie wierzę z resztą, czytając Twe wypowiedzi. Tym nie mniej, Twe zdjęcie pokazuje tylko, dla znających temat, że koło tam działające, potrafi realizować plany odstrzału, co nie jest tak proste w innych rejonach kraju. Zgadzam się z jednym - inaczej działa członek miejscowego koła łowieckiego, a inaczej "Pan Prezes/Poseł/ inny gbur bogaty. Oddziel Kolego ziarno od plew......

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych