Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kruki do odstrzału.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:47

A może to nie kruki ??
  • 0

#22 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 14 sierpień 2008 - 20:55

Moze wykaze sie nie wiedzą..ale w takim razie co?
  • 0

#23 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 sierpień 2008 - 21:08

Gawrony
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#24 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 sierpień 2008 - 21:15

Dokładnie gawrony, często mylone z wiele rzadszymi krukami. nawet w filmie "Kruk" odtwórca tytułowej roli to gawron ;-)
  • 0

#25 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 14 sierpień 2008 - 22:16

To możesz sie cieszyć bo obok mojego domu rośnie mały lasek koło 150 olszyn i na każdej są ze 3-4-5 gniazda i co ja mam powiedzieć ?tylko dam coś kurom zaraz jest od nich aż czarno, gdy dojrzewają czereśnie są tylko przez dzień ,wrzeszczą całymi dniami nam w ogródku , wszędzie jest pełno ich gówien itp.a co wy powiecie na kruki z tej perspektywy?????????????

[ Dodano: 2008-08-14, 23:19 ]
jak będę miał czas to wam wrzucę fotkę jak wyglądają jak sie wszystkie zerwą w górę , aż od nich czarno .
  • 0

#26 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 14 sierpień 2008 - 22:20

Ja kruka nigdy nie widziałem na żywo.W moich okolicach ich nie ma ;-)
  • 0

pozdro...

#27 OFFLINE   arkadio

arkadio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaŻuromin

Napisano 14 sierpień 2008 - 22:21

czyli karas, na pewno nie masz do czynienia z krukami.
  • 0
"daleko zajdziesz z uśmiechem na twarzy, jeszcze dalej zajdziesz z uśmiechem i z bronią" - Al Capone

#28 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 14 sierpień 2008 - 22:23

mam ale nie tylko są tam jeszcze gawrony wrony i szpaki
  • 0

#29 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 08:11

karas weź się chłopie rozpędź i przywal głową w te drzewa, jak się ptaki zerwą to policz ile jest tam kruków, jeśli doliczysz się choćby pary to jesteś wielki jeśli nie to......DO NAUKI BO KONIEC WAKACJI BLISKO :mrgreen:
  • 0

#30 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 15 sierpień 2008 - 08:55

karas, Najlepiej sie nie bedziemy odzywac....niech się wypowiadaja "najmądrzejsi"!!! się człowiek pomylic nie może nawet... :bravo
  • 0

#31 OFFLINE   sajga

sajga

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 258 postów
  • Lokalizacjawielkopolskie

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:16

Kruk nie gniazduje w koloniach. Gniazduje na wysokich drzewach w lasach w pojedynkę.. Jak ktoś nie widział kruka nich przeczyta mój ostatni post i wybierze się na wycieczkę do lasu, stanie na jego skraju [koniecznie pod drzewem] to zobaczy ściągające pary do lasu na noc. I proszę się nie ruszać. Stać i czekać do mocnej szarówki. Na pewno zobaczy kruki.
  • 0
sajga

#32 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:22

No to już wiemy skąd się utarło, że kruki są pospolite i brudzą chodniki w miastach.
Ośmielam sie twierdzić, że większość ludzi w Polsce nigdy nie widziała kruka. A kto widział ten raczej nie chciałby go wybijać.

Najlepiej sie nie bedziemy odzywac....niech się wypowiadaja "najmądrzejsi

wojtek14, nie obrażaj się bez powodu. Nie ma tu nikogo, kto wie wszystko. Właśnie się dowiedziałeś, że kruk a gawron to nie to samo. Nie licz, że ktoś będzie Cię przepraszał za to, że czegoś nie wiedziałeś.
  • 0

#33 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:37

Na nic nie liczę...:| Jezeli uwazacie, ze większość nie widziało kruka, to czemu każą 120 ptaków zabić? To trochę niedorzeczne....
  • 0

#34 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:37

Uważam, że właśnie gawrony są mylone z krukami. U nas widziałem kilka lat temu pióo kruka. Natomiast gap jest od groma. Gapa (gawron) jest napewno dużym szkodnikiem i nie jest tak płochliwa jak kruki. Może media przekręcają informacje i podając kruk mają n amyśli właśnie gawrony. Dlaczego? Dlatego, że wątpie aby wszyscy słyszeli o gapach, a o krukach słyszeli wszyscy i mało kto dostrzega różnicę między tymi ptakami. A w POlsce media przekręcają informacje, aby były bardziej zrozumiałe dla czytelnika/słuchacza.
Jeśli chodzi o odstrzał gp jestem za, jeśli chodzi zaś o kruki to nie znam dokłądnie sytuacji.
  • 0

#35 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:40

Uwierz mi że to prawda, większość ludzi nie widziała kruka, ja np. widziałem w swoim życiu więcej razy orła jak kruka
  • 0

#36 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 15 sierpień 2008 - 10:59

Kruk jest największym przedstawicielem krukowatych,zamieszkuje cała Europę za wyjątkiem regionów centralnych, część Azji i Afryki północnej.Wyróżnia go duża inteligencja , jest bardzo ostrożny i nieufny. Potrafi naśladować głosy innych zwierząt a nawet człowieka. Jest gatunkiem monogamicznym .Dzieli gniazdo zawsze to samo z samicą i jest ono przeważnie na najwyższych wierzchołkach drzew.Odbudowuje gniazdo na wiosnę i naprawia je i dzięki tym corocznym zabiegom i pracom osiąga ono po kilku latach ogromne rozmiary i może mieć średnicę nawet powyżej 1m. i taką samą głębokość.
Samica znosi przeważnie 5-6 jajek ,które wysiaduje przez 20-23 dni.
Wielkość kruka jest prawie taka sama jak myszołowa a jego szerokie i długie skrzydła pozwalają mu szybować podobnie do drapieżnych jak i zakreślać koła.
Jego szata jest całkowicie czarna i połyskuje metaliczną purpurą.Żywi się przeważnie padliną i drobną zwierzyną.
Jeżeli ktoś posiada zdjęcia kruka prosiłbym o ich zamieszczenie bo też tak mi się wydaje ,że większośc po prostu nie widziała kruka i myli go z gawronem.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#37 OFFLINE   sajga

sajga

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 258 postów
  • Lokalizacjawielkopolskie

Napisano 15 sierpień 2008 - 11:06

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kruk
  • 0
sajga

#38 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 sierpień 2008 - 11:11

Dokładnie ... w mojej miejscowości też są ogromne stada podobnych ptaków.... ale na pewno nie kruków.... brakuje im do tego zdjęcia... tak więc na pewno to nie kruki raczej gawrony.. :tak

A to jest wykaz...

http://ptaki.polska....e.htm?id=131954
  • 0

#39 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 sierpień 2008 - 11:18

Uwierz mi że to prawda, większość ludzi nie widziała kruka, ja np. widziałem w swoim życiu więcej razy orła jak kruka

syju, to prawda, ja też częściej spotykam orła, niż kruka :tak

Swoją drogą warto przybliżyć występujące u nas krukowate, wrona też jest mylona z gawronem, a o sójce to mało kto wie ze to kuzynka, gawrona, kruka i innych :tak
  • 0

#40 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 15 sierpień 2008 - 11:25

Jak często kruk mylony jest z gawronem, świadczy chociażby taki przykład. Przyjechał do mnie kolega też hodowca drobiu ozdobnego ( mieszka w górach nad Sołą )i narzeka ,że cały przychówek kaczek z tego roku wybiły mu gawrony.Mówię ,że to niemożliwe ,że może jastrząb albo jeszcze coś innego bo gawron czy wrona praktycznie nie atakuje drobnej zwierzyny.Ale on upierał się ,ze nawet raz czy dwa razy widział jak atakowały jego drób. Po prostu również mylił gawrony z krukami i zapewne nie on jedyny.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych