Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Minikaczka, kaczka miniaturowa, krzyżówka miniaturowa.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
331 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 13:47

ja dodam tylko tyle jeżeli chodzi o te kaczki, że od reguły czyli tego że świetnie wysiadują i wodzą małe jest jak w każdej zasadzie wyjątek :D i ten wyjątek posiadam ja :mrgreen:
  • 0

#102 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 14:20

ja dodam tylko tyle jeżeli chodzi o te kaczki, że od reguły czyli tego że świetnie wysiadują i wodzą małe jest jak w każdej zasadzie wyjątek :D i ten wyjątek posiadam ja :mrgreen:

Napisz coś więcej - co się wydarzyło?
  • 0

#103 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 14:35

Sprawa jest dość tajemnicza... i poniekąd dziwna :D
Kaczka zaczęła nieść normalnie, pierwsze jajo nie kształtne, natomiast pozostałe ładne, niesione co drugi dzień. Jednak po zniesieniu 5 jajka kaczka dostała "paraliżu". Zesztywniały jej nogi, przewróciła się na plecy i trzepotała. Trwało to 15 sekund może ciut więcej po czym wszystko wróciło do normy. Kaczka jadła i była żywotna z resztą jest nadal żywotna. Jednak od tego czasu nie siadała kaczorowi i pozostałe 3 doniesione po 5 dniach były czyste. Oczywiście kaczka zaprzestała niesienia i nie zasiadła. Już przeszło miesiąc jak kaczka nie zaczęła nieść, a co dziwne zachęca kaczora do deptania wskakują do wody a kiedy kaczor na nią wejdzie to ucieka panicznie. :mysl
  • 0

#104 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 17:50

Rzeczywiście - dość dziwna sprawa. A jakie były okoliczności tego napadu? Czy to sie powtarza?

Ja w zeszłym roku miałam 1 samca na 2 samice - wszystko było OK - każda miała po 2 lęgi. W tym roku mam 2 pary z czego jedna kaczka ma młode, a druga nie. Ta druga jest zgodna z jednym kaczorem (ale nie widziałam żeby krył) natomiast drugi jest bardzo brutalny względem niej - próbuje z nia kopulować również na trawie co jej wogóle sie nie podoba. Ostatnio musiałam go izolować bo samiczka miała juz ranę na głowie. Ten spokojniejszy kaczor zaczął się juz pierzyć więc podejrzewam, że z niego juz pożytku w tym roku nie będzie. Kaczuszce głowa juz obrosła piórami więc pusciłam do niej tego złośnika - zobaczymy co bedzie teraz.

Tak sobie myslę, czy u Ciebie tez nie jest tak że trzymając 1+1, kaczka jest zbytnio męczona przez kaczora.

[ Dodano: 2009-05-19, 18:57 ]
Fotki zrobione kilka dni temu - słabe bo było juz ciemnawo.

Dołączona grafika
  • 0

#105 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 17:58

Agnieszka Co., co do kaczora to podziwiam go za spokój, kiedy kaczka się wyrywa to po prostu rezygnuje nie trzyma na siłę.

A co do napadu to jak zawsze wypuszczałem pod wieczór na działkę bo chodziłem po dworze to wędrowały za mną. Zdarzyło się to jeden raz i koniec. I tak jak wyżej kaczka jest normalna żywa, wiecznie głodna. :mrgreen:
  • 0

#106 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 18:00

Dołączona grafika
  • 0

#107 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 18:02

Agnieszko słodki widok :D mam nadzieję, że doczekam tego {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" /> A powiedz nam jeszcze czy młode z matką puszczasz od razu na wybieg?
  • 0

#108 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 maj 2009 - 18:41

Moja samiczka wysiadywała w wolierze, ale w dzień lęgu przyszło załamanie pogody i zapowiadali przymrozki nocą. Samicę ze świeżo wyklutymi pisklaczkami i kilkoma jajami w trakcie klucia przeniosłam wieczorem na poddasze do dużej klatki z wyscielonym gniazdem. Kaczka nie robiła paniki i szybko zasiadła spowrotem na jajach i pisklaczkach. Cały ten tydzień są na poddaszu bo jestem trochę chora i lepiej mi je doglądać gdy są w domu. A doglądać trzeba je co kilka godzin - dolewać wodę, dosypywać paszy itp.

W latach ubiegłych kaczke z młodymi jak najszybciej przenosiłam do klatki znajdującej się wewnatrz woliery aby młodych cos nie zjadło, nie zgubiły sie itp. Po około tygodniu przenosiłam na osobny wybieg z trawka i małym basenikiem z wodą. Z resztą stada łączyłam gdy małe były juz podrosniete i miały ok 3-4 tygodnie.
W poprzednim roku kilka kaczuś (w pierwszych dniach życia) z kilku różnych lęgów mi padło z objawami podobnymi do ludzkiego przeziębienia - miały katar, trudno sie im oddychało, łzawiły im oczy. Weterynarz niestety nie umiał im pomóc i zastanawiam sie czy to rzeczywiscie nie było przeziębienie bo teraz cała dziesiątka ma sie wyśmienicie.

Ja też jeszcze liczę na to, że ta moja druga samica doczeka się młodych. Jest jeszcze sporo czasu.
  • 0

#109 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 19 maj 2009 - 22:06

Agnieszka Co., no po prostu ta fotka jest słodka :mrgreen: Maleńka kacza mama i ta kaczątka no i 2 jajka dla urozmaicenia :mrgreen: Wymarzony widok :tak
W ogóle kaczucha ma bardzo ładny dziób, wydaje się bardzo krótki....
  • 0

pozdro...

#110 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 maj 2009 - 07:23

Obie moje samiczki były zakupione od Lobo i mają zgrabne dzioby. Ta beżowa jest rozmiarowo zblizona do wielkości samców, natomiast biała jest bardzo drobnej budowy.

Dodam jeszcze w sprawie jajek, że na zdjęciu na pierwszym planie jest jajko mandarynki, a to dalej polożone pochodzi od beżowej samicy. Jej jaja mają odcień zielonkawy, co troszke widać na zdjęciu.

[ Dodano: 2009-05-20, 22:39 ]
Dzisiejsze fotki maleństw
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#111 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 maj 2009 - 13:54

Kaczory zaczynaja się już przepierzać i zastanawiam sie czy jeszcze mogę liczyc na jakieś młode w tym roku?
A jak u Was to wygląda?
  • 0

#112 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 maj 2009 - 20:32

W ubiegłą niedzielę kacza mama w jakis sposób otwarła klatkę i wyszła z młodymi na wolierę, potem na wybieg a z wybiegu do ogrodu. Wzięły też kompiel w stawku. Dobrze, że mój pies nic im nie zrobił, bo zorientowałam się dopiero gdy kaczki w najlepsze żerowały w ogrodzie.

Moja córka zrobiła im wtedy (24.05) sesje zdjęciową
Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#113 OFFLINE   KrysSz

KrysSz

KrysSz

• Moderator
  • 2739 postów
  • LokalizacjaKorzenna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 maj 2009 - 20:39

Agnieszka Co., małe kaczki zawsze są ładne, i te też :)

No i oczywiście ładne zdjęcia, córka ma talent :bravo :bravo
  • 0
"Jeśli możesz coś zrobić dobrze, możesz też przedobrzyć"
KrysSz

#114 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 maj 2009 - 20:54

Były śpiewy:

Dołączona grafika

I tańce:

Dołączona grafika

Po imprezie :mrgreen:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#115 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 29 maj 2009 - 21:08

Agnieszka Co., nie no te kaczuszki są takie pocieszne :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

pozdro...

#116 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 maj 2009 - 21:10

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kung-Fu Kaczka:

Dołączona grafika

[ Dodano: 2009-05-29, 22:19 ]

Agnieszka Co., nie no te kaczuszki są takie pocieszne :mrgreen: :mrgreen:

Można na nie patrzeć godzinami, a córka napstrykała ponad 120 zdjęć.
  • 0

#117 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 czerwiec 2009 - 16:10

Kilka dzisiejszych fotek.
Agnieszka Co Twój kaczorek zaczyna się pierzyć, i nie wiem czy przycinać go czy nie bo kaczka jest kopiowana. Ucieknie? czy polata i wróci ? :mrgreen:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
A tutaj ich pierworodny który ma przeszło 2 tygodnie :tak
Dołączona grafika
Dołączona grafika
No i przybrana mama siedząca na jajach krzyżówek.
Dołączona grafika
  • 0

#118 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1444 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 czerwiec 2009 - 17:16

Moje trzy kaczuszki przystąpiły do powtórnych lęgów. Na gniazda wybrały całkiem inne miejsca niż za pierwszym razem.
  • 0

www.silverducks.pl

#119 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 czerwiec 2009 - 07:27

Rafcio - ja bym nie przycinała. Ja mam samice kopiowane a samce pełnosprawne i nie mam z nimi żadnego kłopotu. Podlatują sporadycznie, jedynie jak je cos bardzo wystraszy, albo w pogoni za gołębiami sąsiada - ale zaraz wracają.
Czy dobrze poznaję, że obok "jedynaka" są mlode krzyżówki w rozmiarze standard?

Robert - jak u Ciebie to wyglądało - po jakim czasie od wylegu samica powtórnie przystapiła do lęgów? Czy zabrałeś jej młode?
  • 0

#120 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 czerwiec 2009 - 07:56

Agnieszka Co., dokładnie wiekowo są takie same :mrgreen: I są to dzikie krzyżówki zwykłe :tak
  • 0