Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

dodatki mineralne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   matias

matias

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 265 postów
  • LokalizacjaKonstancin-Jeziorna

Napisano 08 styczeń 2007 - 23:01

Dodatki mineralne są koniecznym uzupełnieniem paszy dla ptaków ,dostarczają przede wszystkim wapnia zużywanego na budowę skorupy jaja .

Jakie stosujecie dodatki mineralne do pasz w okresie składania jaj.
  • 0
SIEMKA RAFCIO

#2 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:10

matias, warto było by chociaż raz samemu coś wypisać. Nie tylko podputywać się :tak
Jeśli chodzi zaś o zapytane dodatki, to powinny one się znajdować w zasięgu ptaków przez cały rok, nie tylko w okresie składania jaj.
Ptaki powinny mieć stały dostęp do grytów, mieszanek mineralnowitaminowych, kostek mineralnych,zmielonych skorupek jaj, oraz-no właśnie-większość tego nie czyni a ja tak. Zauważcie że jak wstawicie do woliery zmurszały pień drzewa, ptaki chętnie przy nim przesiadują skubiąc go. Nawet kaczki starają się do niego dobrać.
Pniaki takie wstawiam do wolier zmurszałe, ale nie takie które się rozpadają w ręcach.
  • 0

#3 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:19

Matias tematy które cię interesują były już poruszane na forum, jesli się nie mylę to wszystkie - jest coś takiego jak opcja szukaj, wtedy się zbytnio nie zmęczysz
  • 0

#4 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 styczeń 2007 - 10:26

matias, ptak powinien mieć przez cały rok dostęp do drobnego żwiru lub piasku. Gromadzi one w ten sposób w żołądku gastrolity ułatwiające rozcieranie pokarmu i jednocześnie przyswaja cenne pierwiastki oraz mikro i makro elementy.
Przed okresen niesności oraz w jego trakcie podaje pokruszone skorupki jaj kurzych, uprzednio je dokładnie susząc.
  • 0

www.silverducks.pl

#5 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 styczeń 2007 - 13:13

Ja w okresie przed przystąpieniem do lęgów podaje gotową mieszankę dla niosek towarowych dla kur, a bażantom mieszankę dla indyków ,ale jest to tylko dodatek i witaminy z zakwaszaczami. Jednak głównym składnikiem to są ziarna z dodatkiem gritu i więcej świerzych zielonek.
  • 0

#6 OFFLINE   matias

matias

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • LokalizacjaKonstancin-Jeziorna

Napisano 09 styczeń 2007 - 15:17

dodatki do pasz mineralne

skorupy jaj -najlepiej jest zadawać w osobnych karmidłach do woli.

muszle ślimaków i małży zawierają 95-97 procent węglanu wapnia i po rozdrobnieniu stanowią dobrą paszę

kreda pastwewna jest równiez żródłem wapnia.
  • 0
SIEMKA RAFCIO

#7 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 luty 2012 - 16:54

Moje papugi faliste (trzymane w wolierze zewnętrznej przez cały rok) mają zawieszoną kostkę mineralną oraz w drugim miejscu sepię. Niestety na żadnym nie widać śladów, by to próbowały jeść. Nie potrzebują ?
Kupiłam w sklepie zoologicznym gritt dla papużek i nasypałam wczoraj do jednego z pojemniczków na ziarno, może na to się skuszą :)
  • 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj

#8 OFFLINE   jan21

jan21

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 66 postów

Napisano 21 sierpień 2013 - 18:16

Ja młodym bażantom podawałem różne środki,ale najlepiej sprawdziło się kwaśne mleko piją jak oszalałe.Widać że w tej postaci białko zwierzęce i wapień im odpowiada.
  • 0